Zarośnięcie drogi odpływu prawej komory z hipoplastycznymi tętnicami płucnymi i naczyniami krążenia obocznego w 35. tygodniu ciąży

witam, stwierdzono krytyczną wadę płodu obecnie jestem w 35 tyg. ciąży. Diagnoza: zarośnięcie drogi odpływu prawej komory z hipoplastycznymi tętnicami płucnymi i naczyniami krążenia obocznego (TOF+AP+MAPCAs) chciałabym wiedzieć jakie są rokowania. Proszę o jakąś odpowiedź lekarze na chwilę obecną nie potrafią określić leczenia ja bym chciała wiedzieć jakie są najlepsze rokowania i najgorsze żeby być przygotowaną na wszystko. Z góry dziękuje za odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Skoro lekarze prowadzący nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie jak powinno wyglądać dalsze leczenie, tym bardziej nie da się tego określić w ramach porady internetowej. Taka wada może mieć jednak bardzo poważne powikłania. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji sugeruję konsultację ze specjalistą kardiologiem lub kardiochirurgiem dziecięcym.