Zaróżowione krostki na karku a jedzeniu jogurtów i płatków owsianych

od tygodnia mam drobne zaróżowione krostki na karku,nie swędza,nigdy nie miałam żadnego uczulenia ale ostatnio jem dużo jogurtu i płatek owsianych czy to ma jakiś zwiazek,proszé o poradę.

Witam,
przyczyn może być wiele, warto skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który zdecyduje czy konieczna jest wizyta u dermatologa. Jedyne co mogę zaproponować od strony żywieniowej bez osobistej wizyty u specjalisty to spróbować na kilka dni odstawić najpierw jogurt i zobaczyć czy wysypka zniknie, jeżeli objawy nie ustąpią to wrócić do jogurtu, odstawić na kilka dni płatki owsiane i sprawdzić czy zmiany są nadal obecne.

Pozdrawiam,
Alicja Skubis

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

zmiany na skórze powinna Pani pokazać dermatologowi, jezeli lekarz stwiedzi podłoże alergiczne wyprysku wtedy moze mieć to związek.

Pozdrawiam serdecznie