Koktajl z jogurtu, płatków i miodu na kolację

Czy koktajl złożony z jogurtu naturalnego, płatków i miodu to dobry pomysł na kolacje? mÓwi sie, żeby spożywać białko pod koniec dnia, zastanawiam sie wiec czy w takiej postaci (szczególnie chodzi mi o miód) jest to ok?

Płatki oraz miód są to węglowodany złożone i proste. Najlepiej taką konfiguracje spożywać na śniadanie, gdyż daje nam energię potrzebną do funkcjonowamia w dzień

Witam!

Posiłek w składzie: jogurt naturalny, płatki (najlepiej owsiane) oraz miód stanowi świetny pomysł na pełnowartościowe śniadanie. Można do niego dodać nasiona słonecznika lub orzechy włoskie (produkty zawierające nienasycone kwasy tłuszczowe, które wpływają na poprawę funkcjonowania naszego organizmu). W ramach uzupełnienia witamin i składników mineralnych zalecam dodawać również owoce np.banana. Posiłek skomponowany w powyższy sposób jest syty i zapewni energię na dłuższy czas.
Ostatni posiłek powinien być lekkostrawny i małokaloryczny, dlatego zaleciłabym inną alternatywę kolacji.
Proponuje np. kanapki z pełnowartościowego pieczywa (ciemne, razowe) z wędliną lub serem twarogowym, a do tego warzywa np. pomidora, ogórka, sałatę czy rzodkiewkę. Ser i wędlina będą wówczas doskonałym źródłem białka. Z warzyw można również przygotować sałatkę w składzie: pomidor, rzodkiew i jogurt naturalny (kolejne źródło białka) i podać do niej kanapkę z pełnowartościowego pieczywa i wędliny.

Pozdrawiam,
Patrycja Sankowska