Zastosowanie witaminy D

WITAM ,CZY WITAMINA D JEST NA ODPORNOŚĆ ORGANIZMU ,CZY NALEŻY JĄ PODAWAĆ PRZEZ CAŁY ROK ZARÓWNO DZIECKU ,JAK I DOROSŁEMU

Witam!
Witamina D ma wszechstronne działanie w organizmie, między innymi wpływa na prawidłową odporność. Zalecane jest przyjmowanie wit.D zarówno dla dzieci jak i dorosłych przez cały rok. W okresie kiedy przebywamy dużo na słońcu można zmniejszyć dawkę lub przerwać na jakiś czas przyjmowanie. Zalecane są dawki dla dorosłych 2000j.m. dziennie ale zdania na ten temat są podzielone. W przypadku urozmaiconej diety i przebywania codziennie przez jakiś czas na powietrzu powinno wystarczyć 1000j.m. dziennie.
Podaję link do dawkowania w różnych grupach wiekowych:

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/domowa-apteczka/witamina-d-dawkowanie-u-niemowlat-dzieci-i-doroslych-normy-spozycia_41147.html