Zawroty głowy i ataki nerwicy

mam 30lat.Od 2 tyg.mam zawroty glowy-czuje lekkie upojenie,jak bym wypila piwo.Bylam u neurologa,mialam rezonans glowy,bad.na horm.tarczycy-wszystko OK.Przy bad.odruchow bezwarunkowych dr stwierdzila bardzo mocne "odpowiedzi",co swiadczy o nerwowosci i zestresowaniu(jestem bardzo nerwowa os.).Mowi ze to nerwica.Dzien po wizycie nagle ogarnal mnie nieuzasadniony niepokoj,strach,rozedrganie wewnetrzne,rece zimne,dziwne zimne ciarki u gory kl.piersiowej.Od4ni biore Citabax(10).na razie nic.CoMiJest

Witam,
Problem, o którym Pani pisze to (po wykluczeniu choroby neurologicznej) najprawdopodobniej zaburzenia o charakterze lękowym. Wymagają one terapii psychologicznej, która pomogła by Pani uzyskać wgląd w istotę tych zaburzeń. Przeanalizowania wymagają całe Pani dotychczasowe doświadczenia. Jak wyglądała Pani rodzina, jakich emocji wyuczyła się Pani w dzieciństwie, skąd wziął się lęk. Ważne jest wszystko. Jaka jest Pani samoocena, jakie doświadczenia życiowe, jakie sytuacje były dla Pani szczególnie trudne, w kim ma Pani wsparcie i wiele, wiele innych spraw. Na początek proszę sobie zrobić notatki. Odnotować, kiedy objawy są najsilniejsze, jakie "katastroficzne" myśli im towarzyszą co można zrobić, aby im przeciwdziałać. Zaburzenia lękowe występują dość często i tzw. terapia poznawcza (w połączeniu z leczeniem farmakologicznym) wielu pacjentom pomaga. Dobrze byłoby podjąć taka terapię. Myślę, że za jakiś czas lekarstwa przyniosą pewną ulgę, ale terapia pozwoli na sprostanie sytuacjom stresowym w przyszłości. Lęk, napady paniki to jedne z najtrudniejszych doświadczeń i koniecznie trzeba podjąć z nim walkę. Życzę powodzenia. Krystyna Weigl-Albert

Witam, proszę skonsultować się ze swoim lekarzem psychiatrą. Objawy które Pani opisuje mogą mieć związek z nerwicą, objawami somatycznymi. Efekty stosowania leku mogą wystąpić dopiero po kilku tygodniach leczenia, niekiedy ten czas jest dłuższy.
Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy może skorzystać z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl