Zawroty głowy u dziecka - jaka może być przyczyna?

Witam! W czasie spaceru moja córeczka biegała. Biegła jakieś 200 m z krótkimi przerwami, co jakiś czas obracając się czy, ją gonię:-) Taka zabawa. Gdy doszłyśmy do bloku powiedziała, że wszystko wokoło się kręci i przytuliła się do mnie. Za chwilkę przeszła kawałek, ale miałam wrażenie, że się zatacza. Straciła humor. Innych objawów nie miała. Zobaczyłam, że jest cała czerwona na buzi. Weszłyśmy do domu i szybko ją rozebrałam. Położyła się na moich kolanach i za chwilkę rumieńce zniknęły, a córeczce wrócił humor i chęć do zabawy. Przypadek wirowania otoczenia nie był pierwszy. Już wcześniej skarżyła się na wirowanie danego pomieszczenia bez żadnego wysiłku fizycznego, np. podczas zwyklej spokojnej zabawy. Proszę o radę czy powinno się jej wykonać jakieś badania laryngologiczne, neurologiczne czy kardilogiczne. Czy to możliwe, że ogólnie zdrowe dziecko tak szybko sie męczy i ma zawroty głowy?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Nie precyzuje Pani wieku córki, co troszkę utrudnia ocenę sytuacji. Tego typu zawroty mogą występować u małych dzieci uczących się chodzić/biegać. U dzieci starszych tego typu objawy powinny być skonsultowane ze spacjalistą. W pierwszej kolejności radziłabym skonsultować się z pediatrą, który na podstawie badania dziecka skieruje do odpowiedniego specjalisty.
Pozdrawiam.