Zbyt szybkie podniecenie u mężczyzny

Witam mam 30lat i problem taki ze zbyt szybko sie podniecam i moja zona czesto jest oto zla gdyz potrzebuje wiecej czasu by byc gotowa na sex.Co mam zrobic by tak szybko sie niepodniecac?czesto mysle o sexie i czasem ogladam filmy porno czy to moze byc przyczyna?przeciez nie jestem juz nastolatkiem co mam zrobic?moze jakas psychoterapia by mi pomogla?Prosze o porade Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Warto przemyśleć prośby żony i wykorzystać je do urozmaicenia życia seksualnego poprzez wydłużenie fazy gry wstępnej. Obserwacja jak narasta podniecenie u partnerki może przynieść równie dużo satysfakcji co samo zbliżenie. Filmy pornograficzne również mogą być powodem opisanej sytuacji, ponieważ przedstawiają nierzeczywiste wizje życia seksualnego i przez to mogą zaburzać Pańskie podejście do tematów seksu. Ważne jest aby wyjaśnił Pan małżnce potrzebę zwiększenia ilości zbliżeń i problem z szybkim podnieceniem. Jeżeli postaracie się zrozumieć jest duża szansa na sukces.

Dzień dobry!

Ludzie naturalnie różnią się poziomem potrzeb seksualnych. Część osób ma mniejsze, a część większe libido. Samo to, że znajduje się Pan w tej grupie osób z większymi potrzebami seksualnymi i większą pobudliwością seksualną, nie jest w żaden sposób niepokojące, ani nie wymaga leczenia. Potrzeby seksualne i pożądanie/ podniecenie są zazwyczaj objawem dobrego zdrowia.

Jednocześnie istnieją istotne różnice w seksualności kobiet i mężczyzn.

Tematem psychoterapii mogłaby być więc raczej kwestia samoakceptacji, różnych dróg realizowania swoich potrzeb seksualnych (które są akceptowalne i najbardziej korzystne, a które nie) - a także kwestia znalezienia kompromisu między temperamentem Pańskim, a żony. Możecie Państwo także rozważyć wspólną terapię partnerską.

Pozdrawiam!