Podniecenie podczas kontaktów z partnerką

Mam 21 lat i zakochałem się. Oboje pragniemy jednak wyłącznie przyjaźni i chcemy utrzymywać czystość. Problemem w tej relacji są podniecenia seksualne, które pojawiają się podczas rozmowy twarzą w twarz, rozmowy za pośrednictwem portalu społecznościowego a nawet podczas wysyłania SMS-ów. Rozmowy te dotyczą spraw niezwiązanych ze sferą seksualną, nie towarzyszą im też żadne myśli erotyczne(chyba że natrętne). Czy jest to przypadek kwalifikujący się do wizyty u seksuologa?

Dzień dobry!

Nie, pożądanie i podniecenie jest naturalnym stanem, świadczy o zdrowiu i prawidłowych, powszechnych potrzebach. Spontaniczne podniecenie może pojawiać się tym częściej i spontanicznie, jeśli potrzeby seksualne nie są zaspokajane - poprzez masturbację czy współżycie w relacji.

Niepokojące jest za to to, że określa Pan swoje myśli jako natrętne i może być to potencjalnie temat to pracy psychologicznej.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Pański opis wskazuje na konflikt pomiędzy wartościami, jakie niesie kultura (wspomniana "czystość"), a tym, czym jesteśmy jako dzieci Natury - czyli podnieceniem seksualnym - tym większym, im bardziej atrakcyjny jest potencjalny obiekt.
Jak również Pan sam napisał - w obszarze emocji czuje się Pan zakochany, a jednocześnie wypiera Pan to uczucie poprzez intelektualne "pragnienie" pozostania wyłącznie przyjacielem opisanej dziewczyny.
Nie wydaje się przy tym, by Pański przypadek można byłoby określić jako "kwalifikujący się" do wizyty u seksuologa. Z całą pewnością jednak warto byłoby skorzystać z konsultacji psychologicznej (a może i seksuologicznej) podczas której mógłby Pan przynajmniej poznać świadome i nieświadome mechanizmy mające wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie. Seksualne również.

Pozdrawiam.