Nieosiąganie orgazmu podczas stosunku z partnerką

Brak orgazmu, w sytuacjach intymnych z partnerką. Mam 20 lat, od roku współżyje ze swoją partnerką. Jestem zadowolona z naszego pożycia seksualnego, jednak nigdy nie ma u mnie finiszu. Masturbując się, zawsze dochodzę, nawet robiąc to na oczach partnerki, jednak gdy ona mnie dotyka, czuję wielką przyjemność, ale finiszu nie ma... mimo, że jest bardzo blisko. Rozmawiamy o tym i pokazujemy sobie co nam sprawia przyjemność, a mimo to i tak u mnie jest klapa. Co jest ze mną nie tak ?

Dzień dobry.

Jest Pani młodą osobą, która, jak rozumiem, dopiero uczy się bycia w intymnej sytuacji z drugą osobą. Skoro osiąga Pani orgazm poprzez samodzielną masturbację, należy raczej wykluczyć bardziej złożone przyczyny opisanego stanu rzeczy.
Być może nie do końca się z partnerką poznałyście, być może wasze relacje "poza łóżkowe" są nie do końca satysfakcjonujące, być może za bardzo się Pani "spina", chcąc koniecznie osiągnąć spełnienie. Wszystko to może mieć wpływ na możliwość osiągnięcia orgazmu podczas współżycia. Wydaje się, że wraz z upływem czasu i przyjrzeniem się Pani związkowi oraz wykluczeniem opisanych, potencjalnych przyczyn braku orgazmu, sytuacja powinna ulec poprawie.

Jeżeli jednak tak się nie stanie, sugerowałbym kontakt z seksuologiem, który mógłby udzielić Pani ewentualnej pomocy.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Skąd podejrzenie, że to z Panią "coś jest nie tak"? Być może jednym ze źródeł jest właśnie mniejsza pewność siebie, doszukiwanie się winy w sobie i nazbyt zadaniowe podejście do seksu? Nie osiąganie orgazmu przy kontakcie z partnerką nie musi być zaburzeniem, tym bardziej u osób młodych, rozpoczynających dopiero życie seksualne. Być może lekarstwem okaże się po prostu upływający czas, cierpliwość, zbieranie kolejnych wspólnych doświadczeń, wzajemna ciekawość siebie i czerpanie radości z tego, co jest. Może być jednak również tak, że przed osiągnięciem orgazmu (nawet na drodze masturbacji, ale w obecności partnerki) ogranicza Panią rodzaj lęku, opór, który warto by przeanalizować podczas spotkania z seksuologiem psychoterapeutą.

Pozdrawiam!