Seksoholizm w małżeństwie

Witam mam 37 lat i zona mi cały czas wmawia ze jestem sexcholikiem,o co w tym chodzi i dlaczego tak jest dlatego ze często chcę się z nią kochać,albo lubię mięć jej nagie zdjęcia na telefonie,lubię ją pieścić i lizać i bawić się z nią różnymi wibratorami na które dała pozwolenie aby kupić bo będziemy to robić a teraz tak mnie traktuje proszę o pomoc jak ja to mogę przezwyciężyć i czy naprawdę to jest jakaś choroba a może to normalne z braku miłości i kochania ze strony zony a przelewa to namnie

Dzień dobry.

Z Pana opisu można wnioskować, że Pańskie zachowania erotyczno-seksualne mogą służyć raczej wyłącznie Pańskiemu zaspokojeniu. Wcześniejsza zgoda żony na zakup erotycznych gadżetów nie musi też oznaczać jej entuzjastycznego podejścia do Pańskich eksperymentów - być może po prostu uległa Pańskim namowom - gdyby było inaczej - prawdopodobnie wspólnie byście kupowali "miłosne wspomagacze".
Trudno na podstawie opisu powiedzieć, czy jest Pan "seksoholikiem", wygląda jednak na to, że trochę się Pan "zafiksował" na punkcie seksu. Warto natomiast pamiętać, że u większości kobiet ochota na seks i seksualne "ekscesy" wynikają zwykle z całości relacji z partnerem i jej jakości - im relacja bliższa i bezpieczniejsza, tym gotowość do wzbogacania seksu większa. W tym kontekście wydaje się, że "używa" Pan trochę żonę i jej ciało dla własnego podniecenia i zaspokojenia, nie biorąc pod uwagę jej potrzeb, preferencji czy upodobań. Takie traktowanie nieodmiennie kojarzyć się może z wspomnianym instrumentalnym podejściem do drugiej osoby, co musi wiązać się z oporem i protestem. Mało kto bowiem zgodziłby się na bycie w relacji seksualnej kolejnym "erotycznym gadżetem", mającym zaspokoić potrzeby tylko jednej strony.
Wobec powyższego, sugerowałbym Panu kontakt z seksuologiem, z którym mógłby Pan "obejrzeć" swoją seksualną relację z małżonką.

Pozdrawiam.