Zbyt wymagająca partnerka

jak nauczyć się odpuszczać w związku? Jeszcze pół roku temu byłam kobietą ideałem, a teraz pod wpływem stresów zmieniłam się w wymagającą i wiecznie niezadowoloną jędzę. Oczekuję ciągłego zainteresowania i wiecznej czułości. Widzę, że mojemu partnerowi zaczyna przeszkadzać moje nachalne zachowanie. Boję się, że zniszczę swoimi humorkami mój związek. Proszę o poradę, jak się uspokoić? Jak przestać być "kobietą bluszczem"? Jak przestać wymagać od partnera niemożliwego?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Napisałaś, że wciąż domagasz się od partnera zainteresowania i czułości. Dlaczego? Jakie potrzeby (oprócz oczywistych) mają zaspokoić takie jego zachowania? Czy czujesz się niedowartościowana poza związkiem i szukasz tego u partnera? Czy z jakichś powodów straciłaś poczucie bezpieczeństwa? Musisz wejść w głąb siebie i poszukać konkretnych przyczyn. Tylko wtedy będziesz w stanie coś zmienić.
Pozdrawiam

Witam, warto skorzystać z konsultacji z psychologiem, psychoterapii i zastanowić się z czego wynika jak Pani napisała "nachalne zachowanie", jak zmniejszyć wymagania.
Pozdrawiam serdecznie