Zdiagnozowanie gruczolaka obok tarczycy

Witam! przy badaniu usg tarczycy okazało się , że(obok tarczycy) mam gruczolaka. Jest on do obserwacji i do badania BAC -czyli biopsji-prawda?Jak to się leczy? Jeśli operacyjnie to jak to wygląda?Czy są możliwe powikłania?Jestem nauczycielem i mam obawy bo gardło to moje narzędzie pracy.Proszę o wyjaśnienie.

Witam. To może być odprysk tkanki gruczołowej i może podlegać takim samym procesom jak inne gruczoły - stąd konieczność obserwacji, badań a nawet wycięcia w razie wątpliwości co do utkania. Nie ma rady, trzeba zdać się na leczącego lekarza.