Zdiagnozowanie nerwicy lękowej u 23-latka

Witam, mam 23 lata, jestem mężczyzną bez nałogów, nie jestem otyły. Moi rodzice ani rodzeństwo nie mają nadciśnienia. Rok temu miałem badanie echo serca, holter, wyniki ok. Od 3 lat choruję na nerwicę lękową zdiagnozowaną przez 3 psychiatrów. Tydzień temu miałem ciśnienie 170/95, od dwóch miesięcy non stop czytam o chorobach. Wynika to z tego, że sam odstawiłem leki ssri sam. Zacząłem leczenie na nowo, pierwszy raz psychoterapia we wtorek. Czy osoba w moim wieku ma się czego obawiać?

Witam. Osoba w każdym wieku może odczuwać lęk. Jest on bardzo pożyteczny i potrzebny w codziennym życiu, żeby ostrzegać przed niebezpiecznymi sytuacjami. Natomiast problemem jest odczuwanie lęku zbyt silnego i zbyt często. Jego źródłem są zwykle nasze myśli, przekonania na temat siebie, świata, innych ludzi. Bardzo pomocna jest tutaj psychoterapia, która pomaga przyjrzeć się tym właśnie przekonaniom i poszukać źródła lęku a potem je zmienić. Bardzo dobrze, że zdecydował się Pan na psychoterapię. To świetny krok w kierunku poradzenia sobie z problemem. Życzę powodzenia