Zdrowa dieta - jak powinna wyglądać?

Witam, mam 18 lat, ważę ok. 70 kg i mierzę ok. 175 cm. Próbowałam już diety, ale po 2 dniach skończyłam, ponieważ nie mam silnej woli i źle się czułam pomimo tego, że się nie głodziłam. Jadłam raczej normalnie np. o 7 śniadanie jogurt + musli, później o 11 kanapka z ciemnego chleba z wędliną indyczą, na obiad np. ryż z warzywami ugotowanymi, później podwieczorek np. jabłko i kolacja np. sałatka z warzyw. Nie umiem podjąć diety np. dlatego, że nie stać mnie na takie odżywianie. NA ĆWICZENIA RÓWNIEŻ NIE MAM CZASU:/ może są jakieś składniki, które mogłabym odstawić? I żeby był jakiś rezultat?
18 LAT ponad rok temu

Witam,
Przede wszystkim powinnaś zacząć prawidłowo się odżywiać, czyli unikać produktów przetworzonych i tuczących – produktów typu fast food, gotowych dań, słodyczy, napojów gazowanych i słodzonych soków. Zacznij dzień od śniadania, które napędzi Twój metabolizm na cały dzień. Posiłki spożywaj w równych odstępach czasu mniej więcej, co 3 godziny. Posiłki powinny być małe objętościowo i pełnowartościowe. Jedz produkty pełnoziarniste, półtłusty i chudy nabiał, chude mięso i drób, ryby, orzechy, warzywa i owoce. Nie zapominaj o piciu, co najmniej 2 l wody niegazowanej dziennie. Jeśli uwielbiasz słodycze jedz je, ale w małych ilościach i np. raz w tygodniu. Wybieraj też zdrowe wersje słodyczy – muffinki razowe, musli z orzechami i owocami, owoce suszone, galaretka itp. Czasami wystarczy wyeliminować podstawowe błędy żywieniowe, aby powrócić do dawnej masy ciała.
Nie polecam stosowania herbatek odchudzających, które w większości działają moczopędnie i przeczyszczająco, ale nie pomagają w utracie tkanki tłuszczowej.
Jeśli chodzi o ćwiczenia, wykonuj je minimum 3 razy w tygodniu po 40 minut. Zacznij od ćwiczeń siłowych, które znajdziesz na naszej stronie, po czym po 15 minutach przejdź do ćwiczeń tlenowych (rower, jogging czy pływanie).
Pamiętaj, że nie powinno się stosować popularnych diet odchudzających, które są niekorzystne dla naszego organizmu. Stosując się do powyższych zaleceń masa ciała będzie spadała powoli, ale za to będzie to utrata skuteczna i bezpieczna.
Pozdrawiam.