Nadmiar tłuszczu na brzuchu i udach - jak go zgubić?

Mam 21 lat i ważę około 80 kg, wzrost 176 cm. Największym problemem jest mój brzuch i uda. Lubię coś przekąsić na noc, ale nie wiem co jest dopuszczalne i najważniejsze nie wiem jakie ćwiczenia wykonywać, aby skierować proces odchudzania przede wszystkim na te partie ciała, które wyżej wymieniłem. Lubię jeść potrawy mięsne i słodkie oraz orzechy. Jaka dieta będzie w moim przypadku dobra?? Ogólnie nie wykonuję cięższych czynności, poza praktykami w szkole. Z góry dziękuję za poradę.
21 LAT ponad rok temu

Witam,
Przede wszystkim powinieneś zacząć prawidłowo się odżywiać, czyli unikać produktów przetworzonych i tuczących – produktów typu fast food, gotowych dań, słodyczy, napojów gazowanych i słodzonych soków. Zacznij dzień od śniadania, które napędzi Twój metabolizm na cały dzień. Posiłki spożywaj w równych odstępach czasu mniej więcej, co 3 godziny. Posiłki powinny być małe objętościowo i pełnowartościowe. Jedz produkty pełnoziarniste, półtłusty i chudy nabiał, chude mięso i drób, ryby, orzechy, warzywa i owoce. Nie zapominaj o piciu, co najmniej 2 l wody niegazowanej dziennie. Czasami wystarczy wyeliminować podstawowe błędy żywieniowe, aby powrócić do dawnej masy ciała. Jeśli chodzi o ćwiczenia, wykonuj je minimum 3 razy w tygodniu po 40 minut. Zacznij od ćwiczeń siłowych, które znajdziesz na naszej stronie, po czym po 15 minutach przejdź do ćwiczeń tlenowych (rower, jogging czy pływanie.
Pamiętaj, że nie powinno się stosować popularnych diet odchudzających, które są niekorzystne dla naszego organizmu. Stosując się do powyższych zaleceń masa ciała będzie spadała powoli, ale za to będzie to utrata skuteczna i bezpieczna.
Pozdrawiam.