Zdrowe odchudzanie dla dziewczynki w wieku szkolnym

Witam! Mam 167 cm, ważę ok. 75 kg i jestem w wieku szkolnym. Wiem, że mam nadwagę, tylko nie wiem jak się jej pozbyć. :( I mam dodatkowy problem, bo jestem bardzo zabiegana. Chodzę 4 razy w tygodniu do szkoły muzycznej o różnych porach i o różnych porach kończę lekcje, więc nie wiem jak zaplanować sobie posiłki (np. jednego dnia kończę o 14 a drugiego o 16) + nie wiem za bardzo jak się odżywiać i jakie ćwiczenia wykonywać + jak przekonać mamę, żeby zaczęła mi robić jakieś sałatki, zupy-krem itp? Porozmawiać z nią? Proszę o szybką odpowiedź!

Witaj! Prawidłowa waga w stosunku do Twojego wzrostu jest w zakresie 64-67kg, czyli masz do stracenia około 10kg. Rodzice zazwyczaj źle reagują na wiadomość iż dziecko zaczyna się odchudzać, więc aby to wyglądało profesjonalnie porozmawiaj z nią i przedstaw swoje argumenty: nadwaga w okresie dojrzewania negatywnie wpływa na rozwój (kości, stawy), zaburza gospodarkę hormonalną, częściej występuje trądzik. Ponadto dziewczynki z nadwagą mają obniżoną samoocenę. Odchudzanie to przede wszystkim zmiana nawyków żywieniowych na zdrowe - spożywanie 5 posiłków w ciągu dnia, najlepiej o stałych porach, ale o mniejszej objętości. Nie wychodzenie z domu bez śniadania. Jeżeli chodzi o regularność posiłków to nie jest problem. Staraj się jeść śniadanie między 6.30 -7.00 , 2 śniadanie 9.30 - 10.30, przekąska lub obiad godzina - 12- 13.00, obiad lub przekąska 15.00 - 16.00, kolacja 18.00 - 19.00. Dieta to nie tylko zupy krem, wystarczy aby były pożywne i nie zabielane śmietana. Surówkę możesz zrobić sama zetrzeć marchewkę z jabłkiem z dodatkiem zarodków pszenicznych oraz 1 łyżeczką oliwą z oliwek. Odchudzanie to także aktywność fizyczna. Oprócz WF w szkole staraj się w weekendy poświęcić 1-2 godziny na basen, czy długie spacery. Przeanalizuj proszę poniższy artykuł i spróbuj znaleźć błędy jakie popełniasz na co dzień w żywieniu http://portal.abczdrowie.pl/porady-dietetyczne-dla-odchudzajacych-sie http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania, http://portal.abczdrowie.pl/efektywne-odchudzanie,http://portal.abczdrowie.pl/skuteczna-dieta-na-odchudzanie . Co więcej pamiętaj iż zawartość kalorii w Twojej diecie nie może być niższa niż 1300kcal. W trakcie szczerej rozmowy z mamą zaproponuj wspólną wizytę w poradni dietetycznej. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek