Mam 13 lat - w jaki sposób się odchudzać?

Dzień dobry! Mam 13 lat, 153 cm wzrostu. Ważę 44,5 kg. Mam grube nogi i pupę, a szczupłe ręce i tułów. Chciałabym schudnąć do 40 kg. Ważyć tak jak moje koleżanki i wyglądać fajnie, bo idę do gimnazjum. Jaką dietę powinnam zastosować i co powinnam robić, żeby to spalić, ale żeby się dobrze rozwijać? W wakacje się odchudzałam i schudłam 10 kg, a teraz znowu tyle przytyłam w ciągu 7 miesięcy. Mój dietetyczny jadłospis: śniadanie: Nestle Fitness (45 g), do tego jogurt naturalny 0%; lunch: jabłko, pół grahamki; obiad: zupa pomidorowa; przekąska: pomidor; kolacja: jogurt Jogobella 150 g i pół papryki. Dużo się ruszam. Obliczyłam, że 450 min sportu tygodniowo. Chodzę na wszystkie UKS, jeżdżę na rowerze... Teraz chcę uprawiać nordic walking. Proszę o pomoc.
13 LAT ponad rok temu

Witam,
przede wszystkim Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie powinnaś się odchudzać. Powinnaś jednak zacząć odżywiać się według zdrowych zasad żywienia. Na początek możesz zapoznać się ze zdrowymi zasadami żywienia i zacząć się do nich stosować. Dzięki temu uzyskasz niezbędną wiedzę potrzebną do prawidłowego odżywiania. O zdrowych nawykach przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki.

Pozdrawiam