Witam. Płacz dziecka może wskazywać na wiele rzeczy. W jaki sposób jest karmiony? Pierś czy butelka? Być może to problem diety maluszka, może ma uczulenie. Proszę skonsultować się z pediatrą. Płacz dziecka może też wskazywać na zaburzenia SI (zaburzenia przetwarzania sensorycznego). U miesięcznego maluszka nie diagnozuje się autyzmu.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein
http://www.logo-ped.gda.pl/
Małe dzieci dużo płaczą, tylko wyjątkowe są od początku "aniołkami" ;)
Wieczorny płacz może oznaczać kolki, które warto skonsultować z pediatrą. Inna opcja, to po prostu zwykłe przemęczenie - dla takiego maluszka zwyczajny dzień jest naprawdę pełen wrażeń, które trudno mu "przerobić".
Proszę zapewnić dziecku i sobie jak najwięcej spokojnego czasu, relaksu, przewidywalny plan dnia - a szczególnie wieczoru. Musi minąć trochę czasu, by nauczyła się Pani, co jaki rodzaj płaczu oznacza. Za miesiąc-dwa, będzie Pani po pierwszych tonach rozpoznawała, czy maluch jest głodny, zmęczony, czy coś boli, czy po prostu potrzebuje przytulenia.
http://www.krakowpsycholog.com.pl/
Witam
Uważam, że nie ma powodów do niepokoju jeśli chodzi o zdrowie dziecka. Pani jest młodą mamą i naturalne jest Pani zmęczenie. Niedawny duży wysiłek porodowy i od razu nowe, nieznane obowiązki oraz lęk o dziecko powodują obniżony nastrój i zmęczenie. Z czasem to wszystko się wyrówna. Nie ma co poświęcać czasu na szukanie w internecie informacji o różnych zaburzeniach i dopatrywanie się ich u własnego dziecka. Nie znaczy to, że nie należy być czujnym jednak zachować spokój.
Dużo siły! Pozdrawiam AM
Przede wszystkim proszę się nie denerwować - mówi się że stres matki przenosi się na dziecko i faktycznie coś w tym jest. Wkracza Pani w nowy etap, a to samo w sobie jest stresujące.
Nie zarzucam Pani hipochondrii, aczkolwiek gdy lekarze poprzez diagnostykę wykluczyli już choroby układowe (u Pani) proszę się więcej nie zadręczać swoim stanem zdrowia. Znaczy nie szukać dalej i zaakceptować swój stan (jeśli to nie było nagłe pogorszenie).
Ludzie są na prawdę różni - jedni pełni energii i uśmiechnięci, inni melancholijni i często poddający się "nastrojom" i to wszystko jest normalne, bo każdy z nas jest inny :)
Pozdrawiam
www.poradnialubczyk.pl
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Wieczorny płacz dziecka a autyzm – odpowiada Mgr Joanna Gałczyńska-Adamiak
- Płacz podczas karmienia piersią u 11-tygodniowej córki – odpowiada Lek. Katarzyna Szymczak
- Zaprzestania gaworzenia u 6-miesięcznego dziecka – odpowiada Mgr Marta Belka-Szmit
- Jak złagodzić emocje 14-miesięcznego dziecka? – odpowiada Mgr Ewelina Balcerowska-Mróz
- Zmiana zachowania u 12-miesięcznego dziecka – odpowiada Mgr Magdalena Brabec
- Problemy ze snem i zmęczenie u 5-miesięcznego dziecka – odpowiada Aleksander Ropielewski
- Zmęczenie i obniżone libido u kobiety – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Płacz ze strachu u rocznego dziecka – odpowiada Lek. Paweł Baljon
- Niechęć do przytulania u 7-miesięcznego dziecka – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Paniczny płacz 13-miesięcznej córki podczas wkładania do łóżeczka – odpowiada Mgr Anna Suligowska