Zgaga, skurcze gardła i ból żołądka przy refluksie

Mam refluks żoł- przeł,przyjmuję od lat różne leki,siemię,nie piję gaz ani alko,nie jem na noc,śpię na siedząco,zachowuję dokładnie taką dietę jaką zalecił mi lekarz.Mam często okrutną zgagę,skurcze gardła,boli mnie żołądek,mdli mnie,chce mi się wymiotować, co zjem to wszystko zalega mi w przełyku i aż boli.Już nie wytrzymuję.Pomóżcie:(

Witam,

zalecenia w związku z refluksem obejmują nie tylko eliminację wymienionych przez Panie produktów, ale też objawy nasilają się przy spożywaniu dużej objętości pokarm lub długich przerwach między posiłkami (powyżej 3h). Objawy mogą również nasilać się po spożyciu dań typu kluski, kopytka, soków owocowych, owoców, produktów pełnoziarnistych, czasami jajek (na twardo), mleka, napojów energetycznych. W okresie zaostrzenia dieta powinna być rozpisana na wiele małych posiłków z eliminacją tych, które pobudzają wydzielanie soku żołądkowego oraz z uwzględnieniem konsystencji. Należałoby blizej przyjrzeć się diecie, zwrócić uwagę po jakich konkretnie posiłkach i produktach pojawiają się objawy i eliminować je na okres zaostrzenia oraz stosować delikatnie w okresie remisji. Jeżeli nie było gastroskopii należy ją wykonać, chociażby ze względu na bóle żołądka, które mogą wiązać się ze stanem zapalnym. Być może należałoby również wprowadzić inne leczenie farmakologiczne, jeżeli obecne jest nieskuteczne.
pozdrawiam,
Barbara Wójcik Dietetyk