Zgrubienia nad naciętym ropniem

Witam, mam 28 lat przez ostatnie trzy dni byłem leczony szpitalu. Zostałem przyjęty ze spuchnieta szyja z lewej i centralnej strony. Okazało się, że to ropien. Ropien został naciety i odsączony. Rano zostałem wypisany, ale nad nacięciem dalej wyczuwam gulke. Czy powinno mnie to niepokoić?

Bez bezpośredniego badania nie odpowiem konkretnie na Pana pytanie. To bardzo wczesny okres leczenia ropnia i jeszcze takie zgrubienia mogą występować w formie ustępującego stanu zapalnego. Radzę udać się ambulatoryjnie na badanie kontrolne do chirurga.