Zgrzytanie zębami u 5-latki

Witam mam pięcioletnią córkę od ponad 4-5 miesięcy zgrzyta zębami nie wiem co mam robić odrobaczała ją już 3 razy i dalej zgrzyta proszę pomóżcie bo nie wiem co mam robić a może coś mi doradzicie z góry dziękuję Magorzata
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Dzień dobry,
proszę się zbytnio nie przejmować samym zgrzytaniem zębami, bardzo wiele dzieci w tym wieku zgrzyta. Nie jest to spowodowane robakami, dzieci są bardzo labilne emocjonalnie w tym wieku. Ich odporność na stres i radzenie sobie z emocjami jest jeszcze nie rozwinięte jak u dorosłego człowieka, a przecież dorośli też zgrzytają zębami. Radziłbym pomóc rozładować emocje u dziecka oraz pomóc mu w trudnych sprawach dla niego oraz odwiedzić stomatologa żeby ocenił starcia zębów. Jeżeli są starcia, też nie panikować, będzie córka miała jeszcze zęby stałe :), ale starć w stałym uzębieniu już bym nie lekceważył.
Łukasz Pawlak

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Zgrzytanie zębami w nocy

Witam, codziennie w nocy zgrzytam zębami. Co może być przyczyną ?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Zgrzytanie zębami jest jednym z objawów świadczących o obecności problemu ze zgryzem. Jeśli współistnieją starcia zębów, odsłonięcia szyjek, najprawdopodobniej mamy tutaj do czynienia z chorobą okluzyjną. Jest to spowodowane nieprawidłowym ułożeniem naszej żuchwy w jej stawie. Konieczna jest dokładna diagnostyka w postaci analizy okluzyjnej i odpowiednie leczenie. Nieleczone problemy z nieprawidłowym zagryzaniem (o czym świadczy zgrzytanie) może prowadzić z czasem do utraty zębów!

0

Organizm człowieka składa się z różnych części połączonych w jedną całość. Dysfunkcja jakiegoś organu ma bezpośredni wpływ na inne układy. Bóle różnych okolic głowy, mięśni karku oraz mięśni okołokręgosłupowych i obręczy barkowej mogą być właśnie objawem bruksizmu. Wiele osób cierpiących na bóle głowy okolicy skroniowej i czołowej uważa że ma migrenę. W rzeczywistości u 80% osób te dolegliwości są spowodowane bruksizmem. Migrena jest chorobą o podłożu neurologiczno - naczyniowym. Podczas ataku dochodzi do zwężenia naczyń mózgowych, przy jednoczesnym wydzielaniu dużej ilości serotoniny. Silny ból jest jednym z jego objawów.W przypadku bruksizmu, bóle głowy powstają w wyniku wzmożonego napięcia mięśni głowy i szyi. Źródłem tego napięcia są nadmierne i często asymetryczne przeciążenia w obrębie narządu żucia. Co je powoduje? Wady zgryzu, źle dopasowane plomby, mostki, protezy, korony albo ... żucie gumy. To nie wszystkie przyczyny. Lekarze uważają, że zaciskanie zębów jest schorzeniem psychosomatycznym, podobnie jak np. choroba wrzodowa żołądka. A więc powodem bruksizmu, poza czynnikiem "zwarciowym" jest też czynnik " psychiczny" czyli po prostu długotrwały stres i silne napięcie. Dopiero współistnienie tych dwóch czynników oraz swoistej podatności tkankowej prowadzi do wystąpienia pełnych objawów schorzenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Zgrzytanie zębami przez sen

Mam pytanie przez co zgrzyta sie zebami we snie? z natury jestem osoba nerwowa czy to moze ma tez wplyw ?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

bruksizm czyli zgrzytanie lub zaciskanie zębów jest spowodowany min. stresem (zgromadzony stres musi się uwolnić i robi to właśnie w taki sposób). Bardzo pomocne w leczeniu bruksizmu są: samokontrola, masaże, odpowiednie ćwiczenia oraz szyna relaksacyjna wykonana w gabinecie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty