Złe postrzeganie swojego ciała

Witam, mam pytanie czy mimo prawidłowej wagi ale złego spostrzegania własnego ciała takiego, że jestem za gruba że nie nawidze samej siebie z taką wagą nadal pragnę schudnąć odmawiam sobie jedzenia bo boję się przytyć z kolei przychodzi dzień gdzie zaczynam dużo jeść potem wymiotuje lub biorę leki na przeczyszczenie i na odchudzanie i po takim jedzeniu wstydze się wyjść z domu bo mam wrażenie że ludzie na mnie patrzą i widzą tłustą osobę. Czy to choroba? Mam 155 cm i 46 kilo warzylam już 60 kilo

Witam Panią,

Jest bardzo prawdopodobne że cierpi Pani na zaburzenia odżywiania.
Zaburzenia odżywiania są bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sama poradzi sobie Pani z tym problemem. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa a potem dietetyka. Osoby chore mają lęk przed jedzeniem, boją się przytyć a po zjedzeniu czegoś ponad swoje plany mają wyrzuty sumienia, często kończy się to wymiotami lub całkowitym głodzeniem się drugiego dnia. U Pani widać te objawy. Proszę reagować i oddać się w ręce specjalistów.
Z pewnością nie powinna Pani już chudnąć!!! Osoby z zaburzeniami odżywiania a szczególnie z anoreksją zawsze postrzegają siebie w innym świetle - są już bardzo chude a uważają że muszą jeszcze zgubić kilka kilogramów.
Radzę Pani nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc. Proszę poszukać w okolicy poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania. Anoreksja czy bulimia pociąga za sobą wiele chorób i wyniszcza organizm!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Bez względu czy mamy tu do czynienia z zaburzeniami odżywiania czy też jeszcze nie, Pani zachowania są poważnym sygnałem, którego nie można lekceważyć. Tym samym zachęcam do wizyty u specjalisty (psychiatry, psychologa), który wraz z Panią przyjrzy się postrzeganiu Pani przez siebie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter
http://michalpyter.com

Witam Panią. To co Pani opisuje nie należy lekceważyć i Pani post do tego portalu odbieram jako ważny krok w kierunku szukania pomocy. To co Pani opisuje dotyczy zarówno sfery somatycznej (waga ciała, odżywianie) jak i sfery psychologicznej (postrzeganie swojego ciała, poczucie własnej wartości). To co Pani opisała "pasuje" do objawów zaburzenia odżywiania. Jednak z całą stanowczością stwierdzam, że potrzebna jest konsultacja u lekarza specjalisty, który będzie mógł zadać Pani niezbędne pytania, przeprowadzić badanie i postawić diagnozę. Proszę jak najszybciej umówić się na takie spotkanie ponieważ odwlekanie go może przynieść negatywne skutki dla Pani zdrowia. Pozdrawiam Panią