Źle się czuję i schudłem 7 kilogramów: czy mam cukrzycę?

Witam. Mam 14 lat. Od około tygodnia źle się czuję. Spadłem z 50 kg na 43 kg, chce mi się spać, kręci mi się w głowie, piję tyle litrów wody, że nawet nie liczę. Jem dużo, a dalej chudnę, wyniki będą jutro. Czy to może być cukrzyca?

Witam serdecznie.

Opisane objawy mogą wskazywać na cukrzycę. Choroba ta często przebiega bezobjawowo, a jeżeli objawy się pojawiają, mogą przybrać taki charakter. Natomiast dolegliwości te nie są charakterystyczne tylko i wyłącznie w cukrzycy - mogą występować w licznych chorobach ogólnoustrojowych. Więcej o objawach występujących w cukrzycy może Pan znaleźć w załączonym artykule:
www.portal.abczdrowie.pl/objawy-cukrzycy

Wizyta u lekarza i wykonanie badań było konieczne. Jeżeli cukrzyca się potwierdzi, polecam liczne artykuły zamieszczone na portalu, a poświęcone diecie, leczeniu i oczywiście samej chorobie.

Pozdrawiam.