Zły nastrój oraz brak sił i energii u 26-latka

Witam, mam 26 lat zawsze byłem pełnym energii chłopakiem, jednak od roku dokładnie stycznia 2018 roku mam problemy: początkowo przez tydzien czasu wcale nie mogłem spać dochodziły do tego straszne bóle głowy, po tym tygodniu zacząłem spać po dwie trzy godziny na dobę bo więcej się nie dało. Po pewnym czasie doszedłem do siebie, jednak znowu od lata 2018 roku mam ciągły zły nastrój, brak sił i energii na cokolwiek, problemy ze spaniem, nawracające bóle głowy oraz od pewnego czasu pojawiły się także " mroczki" w oczach w dzień. Czy powinienem złosić sie do jakiegoś lekarza, bo niestety stan ten coraz gorzej wpływa na codzienne życie? Co to może oznaczać?

Dzień dobry,
Doradzałabym najpierw zacząć od sprawdzenia swojego zdrowia fizycznego i wizyty u lekarza rodzinnego oraz wykonania podstawowych badań. Jeśli uzna on za słuszne skieruje Pana do neurologa, psychiatry lub innego lekarza. Oczywiście stan psychiczny człowieka wpływa na jego kondycję fizyczną i na odwrót, ale w Pana przypadku raczej wygląda to na problemy zdrowotne. Brak snu, bóle głowy i osłabienie wpływają negatywnie na samopoczucie i Pana obniżony nastrój w obecnej sytuacji jest jak najbardziej zrozumiały. Niestety bez badań i wizyty u specjalisty nikt Panu nic nie zdiagnozuje, gdyż przyczyn może być wiele począwszy od zwykłej anemii po problemy o charakterze neurologicznym itp. Ból głowy oraz "mroczki" przed oczami mogą też być związane np. ze sporym deficytem snu i niekoniecznie są objawem jakiegoś schorzenia somatycznego a zaburzeń snu. W ich przypadku polecam wizytę u psychiatry, który zapisze leki pozwalające wyregulować cykl snu i czuwania. Przedtem doradzałabym jednak zrobienie podstawowych badań, gdyż trzeba wykluczyć problemy ze zdrowiem fizycznym. Mam nadzieję, że wszystko wkrótce pomyślnie się wyjaśni.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/