Zmęczenie, ból głowy, suchość w ustach i zmiany skórne po przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych Madinette

Piję tabletki antykoncepcyjne Madinette.Przez dwa miesiące odczuwałam zmęczenie oraz bóle głowy.Suche włosy skóra oczy suchość w ustach.Później było ok.Od mies.zmęczenie skóra włosy zaraz po umyciu są tłuste a na granicy brody i żuchwy pojawiły się wielkie bolące gule.Są cały czas pod skórą.Jak się wchłoną to zostaje wciągnięta przebarwiona skóra i podskórna blizna.Czy to trądzik hormonalny?Czy tabletki przestały działać?Do jakiego lekarza powinnam się udać dermatolog ginekolog czy endokrynolog?

Witam serdecznie. Jeżeli przyjmuje Pani antykoncepcję regularnie, nie ma obaw o pełną ochronę antykoncepcyjną. Inną sprawą są towarzyszące objawy, które warto skonsultować z endokrynologiem.