Zmęczenie oczu i leczenie depresji

Witam od tygodnia zauwazylam ze jestem troszke bardziej zmęczona ciagle mam zmęczone oczy . Kiedy obciagam dolna powiekę sa lekko żółtawe i mało na nich tych żyłek z krwinkami. Boje sie ze mam anemię. Dodam ze choruje na depresje i nerwice od kilku lat. Oczywiscie leczę ja farmakologicznie . Mieszkam w szkocji. Prosze o opinie związana z stanem jaki mi doskwiera czyli zmęczenie i drgająca powieka co jakies pare minut w sumie to zalezy czasem jest przerwa na pare minut czasem na 2 godziny.

Dzień dobry. Dla pewności sugeruję wizytę kontrolną u lekarza internisty - zleci podstawowe badania i będzie Pani miała pewność że od strony somatycznej wszystko jest w porządku. Bardzo dobrze, że leczy Pani depresję. Jednak warto zauważyć, że farmakoterapia w wielu przypadkach nie wystarczy aby uporać się z psychologicznym cierpieniem spwowodwanym przez depresję. U osób cierpiących na nerwicę objawy takie jak Pani opisuje często są wyrazem problemów psychologicznych i emocjonalnych. Proszę rozważyć konsultację u psychoterapeuty w celu określenia czy psychoterapia nie byłaby dla Pani pomocna.

Serdecznie pozdrawiam.