Zmiana hipoechogeniczna o mieszanym typie unaczynienia ze wzmocnieniem akustycznym za zmianą

Na początku czerwca miałam wykonane USG tarczycy na którym stwierdzono hipoechogeniczną zmianę ogniskową o wym 8x5x9mm o mieszanym typie unaczynienia ze wzmocnieniem akustycznym za zmianą. Biopsja. 3 tyg. czekania i wynik: materiał skąpy, niediagnostyczna. Czekałam na kolejną wizytę i skierowano mnie na drugą biopsję. po 3 tyg. dostałam telefon, że wynik czeka do odbioru. Biopsja znów niediagnost. (choć lekarz pobrał więcej materiału). Błędne koło. Co dalej? Iść po kolejne skierowanie?

Jeżeli zmiana budzi podejrzenie, należy wykonać kolejną biopsję. Tak wygląda diagnostyka i nie mamy na to wpływu. Diagnoza musi być pewna. Nikt nie podejmie się ryzyka gdy w grę wchodzi ludzkie zdrowie.