Zmiana nawyków żywieniowych a poprawa cery

Witam.Mam 20 lat i nigdy nie miałam problemów z wagą,od jakiegoś czasu ważyłam około 65kg przy 175 cm wzrostu (zmieniało się to o kilogram lub dwa w obie strony) Ostatnio jakoś zaczęłam myśleć co i jak jem i schudłam 4 kg (nie było to zamierzone, bardziej starałam się zadbać dietą o cerę).I teraz zdażyło mi się 2 czy 3 razy zjeść wieczorem (po 21:00) i mam wyrzuty sumienia.Źle się z tym czuję.Nie wiem co o tym myśleć.Czy powinnam się martwić że zdażyło mi się zjeść późno i mogę "wrócić do wagi"?

Ostatni posiłek powinien byc spożyty na 2-3 godziny przed snem. Jeśli zdarzyło się zrobić to później - nie szkodzi, ale należy raczej wystrzegać sie takich sytyuacji. Na pewno nie może to być nagminne. Wyrzuty tu w niczym nie pomogą, a jeśli już to wywołają stres. Ten z kolei, jeśli jest długotrwały, sprzyja otyłości.
Jeśli ma pani ochotę podjadać późnym wieczorem, to może oznaczać, że dieta jest zbyt niskokaloryczna, czyli niewystarczajaca dla organizmu. Należałoby ją zweryfikować.