Zmiana w okolicy obojczyka u starszej kobiety

Mam pytanie opiekuje się mamą chorą na aizhaimera która nie mówi i nie chodzi a raczej chodzi dzięki mojej pomocy . Boję się że zrobiłam jej krzywdę gdy zabierałam ją aby przenieść brałam jej rękę którą dałam na swoją szyją a drugą podtrzymywałam przy ubieraniu jej zauważyłam że po tej stronie co rękę trzymała na mojej szyi przy klatce piersiowej zrobiła się jej buła od obojczyka w dół nie mogę z nią iść do lekarza a chirurg nie ma wizyt domowych mama jest delikatna.

Proszę wezwać lekarza domowego , ja na odległość W-wa-Bytom nie jestem w stanie postawić diagnozy i udzielić konkretnej porady bez zbadania !!! zż