Znaczny przyrost wagi u dziecka

Witam, jestem mamą siedmioletniej Julii i od pewnego czasu zauważyłam u córki znaczny przyrost wagi. Dodam,że córka jest niska jej wzrost 113 cm a waga 26,8 kg.Pomimo swojej wagi nalezy do osób bardzo ruchliwych i lubiących ruch. Uczęszcza na zajęcia taneczne 2 godz. tygodniowo dodatkowo zajęcia w szkole 3 godz.w-fu i basen.Mało zjada praktycznie śniadania w ogóle.Dlatego zastanawiam się nad jej nawykami żywieniowymi .Generalnie bardzo dużo pije soków i coca coli

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Spożywanie napojów zawierających tak dużo cukru jak np. cola może prowadzić do nadwagi. Koniecznie musi Pani przeanalizować dietę córki. Warto także udać się do swojego pediatry. Można wykonać m.in. badania poziomu cukru i hormonów tarczycy.

w pierwszej kolejności należy wyeliminować słodkie napoje, coca cola jest przeciwwskazana u dzieci między innymi ze względu na zawartość kofeiny, proponuję wodę ewentualnie z dodatkiem cytryny, pozdrawiam