Uzależnienie od napojów gazowanych a cukrzyca

Witam. Można powiedzieć ,że jestem uzależniona od Coca-Coli ,jednego dnia potrafię wypić conajmniej litr jak nie więcej. Mam pytanko. Czy od takiej ilości mogę zachorować na cukrzycę? Wiem ,że cukrzyca nie jest powodowana dużą ilością spożywanych cukrów tylko stylem życia. Pytanie moje wobedz tego jest takie: jak taki styl życia miałby wyglądać? Wystrarczą regularne ćwiczenia i ograniczenie coli? Mam 20 lat i 52kg wagi. Z góry dziękuję za odpowiedź. :)

Coca-Cola nie jest zdrowym napojem. Można znaleźć w necie wiele opisów szkodliwości tego napoju, szczególnie w takich ilościach jak Pani spożywa. Można powiedzieć, że nie ma w niej nic zdrowego. Oczywiście wszystko jest dla ludzi i od czasu do czasu trochę Coli nie zaszkodzi, ale 1 litr dziennie, to za dużo.
Metabolizm zwalnia ok 1% w ciągu roku, więc mimo tego, że obecnie ma Pani wagę prawidłową, to jeśli nie zmieni Pani nawyków za parę lat może Pani zacząć tyć, a otyłość to główny czynnik ryzyka otyłości typu II.
Generalna zasada jest taka, aby do picia nie używać niczego kolorowego (nie licząc kawy i herbaty), a już na pewno nie napojów słodzonych. Izotoniki - tylko dla intensywnie ćwiczących. Wody smakowe - to tak naprawdę słodzone napoje, tyle że bezbarwne.
Życzę powodzenia!