Żółty nalot na języku, nudności, ostre kłucie i parcie w podbrzuszu pod pępkiem

Czego to objawy?: żółty nalot na języku,nudności, ostre kłucie i parcie w podbrzuszu pod pępkiem przed toaletą i ołówkowate , wąskie i jasne stolce, codzienny ból brzucha jak przy biegunce...Czy powinnam poprosić o kolonoskopię? W rodzinie są przypadki raka jelita grubego...Obawiam się też że może to być jakaś dolegliwość ze strony wątroby ...bo mój brzuch jest ciągle powiększony jak balon a jestem szczupła.Jestem po badaniu ginekologicznym które nie wykazało nic niepokojącego.

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

proponowałabym się zgłosić do lekarza celem diagnostyki. Na początek zaproponowałabym USG jamy brzusznej, jako badanie nieinwazyjne i łatwe do wykonania, a dające czasem sporo informacji. Natomiast ze względu na wywiad rodzinny i opisywane dolegliwości, pomimo młodego wieku, proponowałabym również wykonanie kolonoskopii, niezależnie od wyniku badania USG.
Dalsza diagnostyka lub leczenie w zależności od wyniku wykonanych badań.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko