Zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1 w wyniku TK
Witam !! Bardzo proszę o interpretacje TK i ewentualne wskazówki co mogę robić dalej. TK " ..Zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1. Okrężne wyupuklenie krążka L4-L5 wlk.4mm w kierunku kanału kręgowego z modelowaniem przedniej ściany worka oponowego- możliwa kolizja ułożeniowa. Prawidłowa szerokość ograniczeń kostnych kanalu kręgowego i otworów międzykręgowych." Za odpowiedź i podpowiedź z góry serdecznie dziękuję Anka M.

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam serdecznie,
Wynik badania TK świadczyć może o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem w celu postawienia diagnozy oraz ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.