Związek na odległość i zazdrość

Witam. Moj problem jest spowodowany moim zwiazkiem na odleglosci I zazdrosci. Boje sie I widze zagrozenie w kazdym miejscu. Popadam w skrajne mysli podczas gdy kolega pisze do niej lub widza sie. Moje mysli przechodza czarne mysli. PROSZE o pomoc w rozwiazaniu tego problem.

Dzień dobry!

Niestety, nie istnieje prosta recepta ani uniwersalna porada. Zazdrość jest trudną emocją, a radzenie sobie z nią - procesem, wymagającym przede wszystkim Pana zaangażowania i pracy nad sobą.
Często pomocne jest odkrycie przyczyn nadmiernej zazdrości - np. poczucie samotności niska samoocena, brak zaufania do ludzi, wcześniejsze trudne doświadczenia i utraty itp. Być może są takie cechy Pana osobowości, które sprzyjają zazdrości i nad którymi chciałby Pan zacząć pracować.
Warto także przyjrzeć się obecnej relacji - jej mocnym i słabszym stronom, możliwościom, korzyściom z niej płynących i zastanowić się, czy i jak można pozytywnie rozwijać ten związek w przyszłości.
Zachęcam do lektury licznych artykułów i książek poradnikowych dot. zazdrości, a także osobistej konsultacji, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza