Nasilenie zazdrości o chłopaka

Jestem z chlopakiem od roku.Ostatnio mocno nasilila sie u mnie zazdrosc.Nie wiem dlaczego.Sprawdzam jego konto na facebooku.Kazdy nieodebrany telefon uznaje za zdrade, mysle ze spotyka sie z innymi dziewczynami.Jestem zazdrosna o jego kolezanki.Tez chce zeby on byl zazdrosny.Boje sie ze mnie zostawi,chociaz powtarza mi ze mnie kocha i chce ze mna byc.Bardzo sie boje ze moja zazdrosc moze zniszczyc zwiazek.Na razie nie robie mu awantur i scen, bo wiem ze to zle, ale czasem chce to zrobic.

Dzień dobry!

Opanowanie obsesyjnej, nadmiernej zazdrości wymaga systematycznej pracy nad sobą. Zarówno nad swoim sposobem myślenia, jak i przeżywanymi emocjami. Warto też odnaleźć przyczyny zazdrości. Często jest to np. obniżona samoocena, negatywne dotychczasowe doświadczenia w związkach, strach przed samotnością itp.
Zachęcam do lektury artykułów i książek poradnikowych dla osób, które zmagają się z własną zazdrością - a także osobistej konsultacji z psychologiem.

Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza