Związek z alkoholikiem

jak długo mam czekać i czy alkoholik się zmieni na lepsze?Czy zostawić go i szukać nowego partnera?.PROSZĘ O FACHOWA ODPOWIEDZ. SAMOTNA MATKA Z DZIECKIEM.

Witam, związek z osoba uzależniona od alkoholu, jak z każdą osoba chora na chorobę która jest przewlekła może przebiegać różnie.Uzależnienie od alkoholu wymaga leczenia, jeśli ta osoba nie chce się leczyć, ryzyko utrzymania relacji jest duże. Nie odpowiem jednak jednoznacznie mając tak mało danych o sytuacji w jakiej się Pani znajduje. Warto aby lepiej omówiła Pani relację z tym mężczyzną w Poradni, lub Gabinecie Prywatnym ze specjalista psychoterapii uzależnień. Życzę powadzenia, zachęcając do spotkania z terapeutą.