Zwiększenie obwodu po ćwiczeniach

Od marca chodze na zajecia Zabujca Tłuszczu i zamiast chudna to chyba przytyłam czuje sie ciezko i zamiast pare cm mniej mam wiecej.Jak nie cwiczylam lub rzadko to chudne i obwody sie zmniejszaja.Dlaczego tak sie dzieje???

Witam serdecznie,

Nie wspomina Pani nic na temat diety, która stanowi 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Jedynie połączenie aktywności fizycznej ze zdrową dietą przynosi pożądane efekty. Podczas ćwiczeń waga może wzrastać ze względu na rozrost mięśni, które ważą więcej niż tkanka tłuszczowa, jednak obwody powinny raczej spadać. Być może poje Pani zbyt mało czystej wody mineralnej i nie nawadnia Pani odpowiednio swego organizmu. Zaleca się od 1,5-2l/dzień. Pewne ilości płynów organizm wytwarza sam z trawienia produktów spożywczych, jednak te ilości są zbyt małe i organizm płynów domaga się od Nas. Jeżeli pijemy zbyt mało to organizm zaczyna robić zapasy, rezerwę i wodę zatrzymuje. Tak najprościej to wytłumaczyć. Zatrzymane płyny metaboliczne powodują, że puchniemy, czujemy obrzęki nóg, rąk czy twarzy a waga i obwody rosną. Nie zawsze wysoka masa ciała świadczy jedynie o nadmiarze tkanki tłuszczowej, ale również o zbyt dużej ilości zatrzymanej wody.
Zatrzymanie wody w organizmie powoduje również kawa(kofeina), czarna herbata(teina), sól i alkohol. Dodatkowo zalecam picie ziół typu: pokrzywa, koper włoski, rumianek, mięta itp które oczyszczą Pani organizm. Rano na czczo (o ile nie podrażnia to Pani przewodu pokarmowego) warto wypić szklankę wody z sokiem z cytryny, ponieważ działa detoksykująco i poprawia przemianę materii.
Wracając do diety to może mi Pani opisać swój jadłospis na maila a ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne

kontakt:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam serdecznie,

Podczas zwiększenia aktywności fizycznej spala się tkanka tłuszczowa, a rozwija się tkanka mięśniowa (dlatego obwody mogą być większe).

Dieta + aktywność fizyczna, to najlepsze połączenie w celu redukcji tanki tłuszczowej. Polecam zwiększyć aktywność fizyczną (zumba, fitness, bieganie, pływanie, jazda rowerem).

Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie
www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska