Zwiększone wypróżnianie po aktywności fizycznej

Witam mam taki problem.. uczęszczam regularnie na siłownie. rano spożywam sniadanie normalnie i poranna toaleta. albo ide na siłownie albo koło 14 ide pobiegać i zazwyczaj zgoni mnie strasznie do łazienki? jaka może być przyczyna co zrobić aby nie dochodziło do dyskomfortowej sytuacji. jestem bezglutenowcem
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Wzmożona aktywność fizyczna oraz regularne spożywanie posiłków sprzyja regularnemu wypróżnianiu się. Jest to bardzo dobry dla zdrowia objaw. Jeśli natomiast stanowi on dyskomfort, warto w posiłku zjadanym przed wzmożoną aktywnością fizyczną unikać dużej zawartości błonnika (pełnoziarniste produkty zbożowe, świeże owoce i warzywa), napojów fermentowanych oraz kawy, które poprawiają pracę jelit i sprzyjają usuwaniu zbędnych treści pokarmowych.