Posiłki na regenerację mięśni po wysiłku fizycznym

wiek 33 waga 115 wzrost 192 - chciałbym zacząć ćwiczenia fizyczne na siłowni ale nie potrafię dobrać sobie odpowiedniej diety i sposobu odrzywiania teraz ze względu na swoja pracę jadam dwa posiłki dziennie a to raczej nie sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu. mam pytanie jakie posiłki powinienem jadać jak często i jak dużo aby było zdrowo ale wystarczająco przy regeneracji mięśni po wysiłku fizycznym

Pana waga wskazuje na otyłość (BMI 31,2), dlatego dieta powinna uwzględniać deficyt energii, który przyczyni się do spadku masy ciała. Aby redukcja dotyczyła wyłącznie zbędnej tkanki tłuszczowej, jadłospis powinien być prawidłowo zbilansowany, czyli dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich dla Pana ilościach i proporcjach. Trudno jest samodzielnie poprawnie zaplanować menu, dlatego zachęcam do konsultacji z dietetykiem, który oceni skład ciała i na podstawie pomiaru indywidualnej wartości podstawowej przemiany materii, a także informacji o Pana trybie życia (w tym o planowanej aktywności fizycznej), dobierze optymalny poziom kilokalorii w diecie i pomoże ją właściwie zaplanować. Na pewno należałoby jeść 4-6 posiłków średnio co 3h, a ich pory dostosować do godzin porannej pobudki, planowanych treningów i czasu spoczynku nocnego. Jest to podstawowy warunek, niezbędny do przyśpieszenia metabolizmu i przeciwdziałania niekorzystnym zmianom w składzie ciała.

Pozdrawiam i zapraszam!