Życie w permanentnym stresie i wrażenie napierania na pęcherz

witam, od jakiegoś (ok. miesiąca)czasu żyję w permanentnym dużym stresie.zdarza mi się już płakać i na nic nie mieć ochoty.Od ok. tygodnia mam wrażenie napierania na pęcherz i jakby "wyciekania" kropel moczu z penisa, jednak nie widzę nic na bieliźnie. Zdarza to się po oddaniu moczu (w trakcie nic nie boli), często gdy usiądę na krześle, niemiłe uczucie trwa do ok. 30 min, potem ustaje do następnej wizyty w toalecie.Często podejrzewam u siebie choroby,ale czy może być to reakcja nerwowa?pozdraw.

Dzień dobry. Nasze ciało potrafi przejąć na siebie wyrażenie tego, co dzieje się w sferze naszych przeżyć - szczególnie, gdy są one silne lub przez dłuższy czas nie można ich nazwać czy rozładować. Ponieważ pisze Pan, że od ok. miesiąca jest Pan w dużym stresie, być może to, co dzieje się z Pana ciałem jest reakcją na niego. Być może jednak jest to wyraz jakiegoś procesu chorobotwórczego. Na początek dobrze Pan zrobi, gdy po prostu uda się Pan do lekarza celem diagnostyki.
Pozdrawiam.

Może być to związane z przeżywanym przez Pana stresem, ale równie dobrze te dwa czynniki (stres i odczucie parcia) nałożyły się na siebie przypadkowo, a samo odczucie parcia wynika z jakichś problemów natury fizjologicznej. Na początek udałabym się do lekarza, aby sprawdzić czy trudnosci nie mają podłoża fizjologicznego. Kiedy diagnoza wykluczy takie pochodzenie problemu, wtedy warto zająć się większą profilaktyką stresu i radzeniem sobie z nim.
Na pewno umiejetność zdrowego radzenia sobie ze stresem jest niebywale potrzebna i jeżeli w tym momencie odczuwa Pan, że Pana dotychczasowe metody radzenia sobie z nim nie skutkują - być może warto udać się na konsultację z psychologiem? Podczas takiego spotkania pozna Pan metody radzenia sobie ze stresem i omówi bieżące problemy. Pozdrawiam.