Co należy robić z tym bólem w pachwinie?
Z dziedziny flebologii. Zaczął pojawiać się w prawej pachwinie ból (kłucie, ucisk). Po szybkim chodzeniu lub długim siedzeniu (praca siedząca). Brak widocznego obrzęku w tym miejscu, lub stwardnienia żył. Na prawej nodze był 1,5 roku temu zabieg wycinania żylaków powierzchniowych, jednak żyła pachwinowa pozostała nieruszona jako jeszcze sprawna. USG Dopplera mam dopiero za miesiąc i wtedy mogę starać się o decyzję lekarza co do leczenia. Czy wymienione objawy sugerują, że sprawa wymaga natychmiastowej interwencji? Czy powinienem podjąć jakieś środki do tego czasu w profilaktyce? Dziękuję za odpowiedź Lat 38

MĘŻCZYZNA, 39 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
na podstawie opisu objawów, nie wydaje się, żeby sprawa wymagała natychmiastowej interwencji. Jednakże, zawsze istnieje ryzyko, że ból w pachwinie może być wynikiem poważniejszego problemu, takiego jak zakrzepica żylna. W przypadku nasilenia objawów ważne jest, aby jak najszybciej skonsultować się z lekarzem i przeprowadzić badanie USG Dopplera.
W międzyczasie może Pan podjąć kilka działań w celu zmniejszenia bólu i poprawy krążenia. Warto zastosować chłodzące okłady, aby zmniejszyć ból i napięcie mięśni. Zalecane jest również unikanie długiego siedzenia i stania w jednym miejscu oraz powinien Pan zacząć wykonywać lekkie ćwiczenia, które pomogą wzmocnić mięśnie i poprawić krążenie. Przy chorobach żylnych, w razie możliwości, należy wyeliminować z diety pokarmy bogate w tłuszcze.
Więcej informacji na podany temat znajdzie Pan w materiałach, do których odsyłam w linkach poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-moj-wynik-usg-doppler-zyl-konczyn-dolnych
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-operowana-jest-zakrzepica-konczyn-dolnych