Czy mogę mieć objawy schizofrenii?

Czy myśli że zrobi się bliskim jakaś starsza krzywdę nie są nigdy realizowane ? Od pewnego czasu te chore myśli nasiliły mi się .. starasznie się boje ..do tego mam tak że muszę szukać wiadomość na ten temat w internecie .. szukam ciągle zapewnienia czy nic się nie stanie na pewno ..myślę że to jakiś rodzaj kompulsji .. bardzo się boje nie chcę mieć z tego schizofrenii ani żadnej psychozy ..boje się .. psychologa mam umówionego na wtorek .. poradziłaby mi coś pani na takie myśli ? Jak się spróbować uspokoić ?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym wizytę u psychiatry celem przeprowadzenia badania psychiatrycznego oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia. To jak szybko się Pani do niego zgłosi będzie miało pozytywny wpływ na skuteczność leczenia. Pozdrawiam.