Dlaczego nie powinnam bardziej się odchudzać?

Hej. Mam 15, 165 cm wzrostu i ważę średnio 54 kilo. Czy to dobrze? Osobiście uważam, że muszę schudnąć, ale wszyscy mi tego odradzają, a ja bardzo chce. Nie jestem pewna jak mam postąpić. Aha. i jeszcze jedno czy naprawdę nie mogę już chudnąć? Jak dla mnie to bezsensu taki zakaz.
ponad rok temu

Witaj,
waga 54kg dla Twojego wzrostu i wieku jest idealna i nie ma potrzeby jej zmniejszania. Ja wiem, że nigdy nie wydajemy się sobie idealne i wystarczającą szczupłe, ale Twoja waga jest ok i odchudzanie się, aby być nie tyle szczupłą, ale chudą nie jest chyba wskazane. Jeśli jednak bardzo chcesz zmodyfikować swoją sylwetkę, to najrozsądniej poprzez umiarkowany i zdrowy sport np. pływanie. A zdrowa dieta tzn. unikanie żywności fast-food, nadmiernych ilości słodyczy, regularne posiłki z duża ilością warzyw, owoców pozwolą Ci utrzymać prawidłową wagę w przyszłości.
Pozdrawiam serdecznie.