Jak nabrać większego dystansu do przeszłości i przestać się zamartwiać?

Jak wyjść z dna rozpaczy? Nie potrafię poradzić sobie z własnymi uczuciami. Moja przeszłość się za mną ciągnie. Chcę iść dalej, nabrać większego dystansu do siebie i świata. Przestać się zamartwiać. Nie mam czym. Przejęłam smutny światopogląd mojej matki i tak się z nim kołuję. W jakim kierunku powinna pójść moja terapia? Wciąż w środku jestem przestraszonym dzieckiem. Boję się, że psycholog na mnie nakrzyczy, bądź w inny sposób okaże złość. Boję się ludzkiej złości.

Witam serdecznie,

W swojejpraktyce pracuję między innymi stosując terspię schematu. Jest to metoda pomagająca zidentyfikować i pomóc zmienić problematyczne obszary w naszym życiu. W pani przypadku terapia powinna pójść w stronę identyfikacji i zmiany schematów które wykształciła Pani w wyniku swoich wczesnych doświadczeń. W celu lepszego zapoznania się proponuję zajrzeć na mojego bloga: www.anna-mochnaczewska.bloog.pl
Opisuję tam rożne dezadaptacyjne schematy które wpływają na to jak postrzegamy nasze życie i jakie w związku z tym podejmujemy decyzje.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska
Www.anna-mochnaczewska.bloog.pl
Www.integral.com.pl

Po pierwsze - psycholog nie nakrzyczy, nie będzie zły, nie będzie Pani "karał" itp. Jest to absolutnie niezgodne z etyką zawodową i nie może mieć miejsca w żadnym gabinecie psychologicznym. Dlatego też proszę porzucić obawy i zgłosić się do specjalisty, który pomoże Pani zidentyfikować schematy myślowe, które zostały wytworzone w toku Pani doświadczenia (również które zostały przejęte od innych osób - np. matki), pozwoli je przeanalizować, przeformułować i ostatecznie - pozbyć się ich. W tym celu polecam konsultację z psychologiem poznawczo-behawioralnym. Powodzenia!

Witam, proszę nie obawiać się psychologa psychoterapeuty, nie ma możliwości by na Panią nakrzyczał. Skoro chce Pani zostawić przeszłość za sobą proszę rozpocząć psychoterapię, to naprawdę dobry pomysł.Pzodrawiam

Witam Panią!
Czasem, żeby poradzić sobie z trudną sytuacją warto skorzystać z pomocy specjalisty, psychologa. Będzie Pani mogła przyjrzeć się i zrozumieć swoje emocje, pozwolić sobie je przeżyć,a dzięki temu dać im odejść. Pogodzić się ze stratą, na nowo zdefiniować swoje życie, cele i wartości i skierować się ku przyszłości.
Pozdrawiam serdecznie!