Jak radzić sobie z opieką na osobą z autyzmem?

Dzien dobry. Proszę o pomoc,brakuje mi sił. Opiekuję się osobą niepełnosprawną intelektualnie, 16 lat,mutyzm wybiórczy,nasilone obsesje i nasilone lęki.Zab.obsesyjno-kompulsywne. Każdego dnia domaga się wyjścia na przystanek i polowania na swojego kierowce.Stać tak długo aż bedzie.Gdy odmawiam bije,wyrywa włosy,stwarza dla mnie zagrożenie,nie daje spokoju. 3×hospitalizowany.Obecnie dostaje leki olanzepine i apiprazol,(hydroksyzynę dorażnie)w max dawkach.Co moge zrobic,tak dalej nie da się żyć.

Dzień dobry,

Może warto poszukać jakichś grup wsparcia lub warsztatów, które mogą pomóc w opracowywaniu strategii radzenia sobie w takiej sytuacji.

Na pewno pomocna byłaby również terapia indywidualna.

Pozdrawiam