Jak sobie poradzić z takimi emocjami?

Za mną okres 5 miesięcy samookaleczania się. Od tego momentu mam takie dziwne humorki które polegają na tym że jest mi smutno , jestem przygnębiona, czuje się samotna , ciągle płacze, nie mam na nic ochoty , czuję się gorsza , brzydsza , głupsza, bywam taka nieobecna. Podczas tych humorków dochodzi do tego że znów robię sobie te kilka kresek . Ten okres kiedy trwa to wszystko wynosi od 2 do 10 dni a czasem nawet dłużej. Pojawia się on podczas tego że zobaczę że ktoś jest szczęśliwy i dobrze się bawi a ja tego wcale nie mam lub gdy z kimś się pokłócę, czasem też pojawia się bez powodu, tak po prostu. Jak sobie z tym poradzić?

Witam
Proszę skorzystać z pomocy psychologa w najbliższej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.Wizyta jest bezpłatna.W trakcie spotkania psycholog zdiagnozuje przyczyny takich zachowań i przekaże porady, ewentualnie zaproponuje terapię psychologiczną.
Pozdrawiam
Anna Szyda