Ucisk w klatce piersiowej, zimne stopy i dłonie oraz bóle różnego rodzaju a negatywne myśli i strach przed wyjściem z domu

Ucisk w klatce piersiowej,zimne stopy i dłonie,skaczacy obraz,mroczki,bole glowy,bole nerek,bole pod lewym zebrem,skorcze w gardle,,bole karku,plecow,brak skupienia,nerwy,trodnosci z wyproznianiem,negatywne mysli,brak wiary,brak checi do dzialania,boje i wstydze sie wychodzic z domu , stres przy rozmowie z ludzmi.Moze to wszystko ma jakies powiazanie ze soba ?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Badanie cholesterolu

Badanie cholesterolu pozwala ustalić stopień ryzyka chorób układu sercowo ? naczyniowego. Dr Piotr Gryglas, kardiolog, informuje, jakie działania należy podjąć, aby podczas poddawania się temu badaniu, uzyskany wynik był rzeczywisty.

Może nie wszystko, ale większość wymienionych przez panią objawów jest bardzo typowa dla przewlekłego stresu; tak, są ze sobą powiązane. Szczególnie napięcia mięśniowe, bóle karku, zimne stopy i dłonie, bóle głowy, ból pod lewym żebrem, czy skurcze w gardle. Z pytania mogę się domyślać, iż cierpi pani na jakiś rodzaj fobii lub inne podobne zaburzenie. Dają się zwykle całkiem nieźle leczyć więc najpierw zalecałbym wizytę u lekarza psychiatry a później włączenie psychoterapii.

0

Witam. Proszę jak najszybciej udać się do lekarza i opisać mu wszystkie te objawy bez wyjątku. Może Pani je wcześniej sobie spisać na kartce, aby w stresie - podczas wizyty - o niczym nie zapomnieć. Jeżeli poziom lęku już jest tak wysoki, że uniemożliwia Pani wychodzenie z domu, to proszę rozważyć wezwanie Pogotowia. Pozdrawiam

0

Witam,
objawy te mogą mieć powiązanie, wszystkie opisane objawy mogą mieć podłoże nerwowe, choć warto także wykonać podstawowe badania u lekarza 1-go kontaktu. Jednak strach i wstyd przed wychodzeniem z domu, stres przy rozmowie z ludźmi oraz brak wiary i chęci do działania mogą wskazywać także na potrzebę kontaktu z psychologiem. Jeśli są to zaburzenia lękowe, a istnieje takie ryzyko, warto pomyśleć o wizycie u psychoterapeuty, bo to własnie psychoterapią się je najskuteczniej leczy, choć czasem istnieje także potrzeba wsparcia farmakologicznego. Generalnie radziłabym następujący tryb postępowania, w pierwszej kolejności wizytę u lekarza 1-go kontaktu, proszę opowiedzieć o wszystkich objawach, jeśli lekarz uzna za stosowne, skieruje Panią do lekarza psychiatry, bądź bezpośrednio do Poradni Zdrowia Psychicznego. W takich poradniach pacjent otrzymuje zwykle pomoc lekarza psychiatry oraz psychoterapię. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty