Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 6 , 6 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ginekologia: Pytania do specjalistów

Co może oznaczać opóźnienie miesiączki po łyżeczkowaniu?

Witam, jestem po zabiegu łyżeczkowania, początek sierpnia. Pierwsza miesiączka po 44 dniach połowa września. Aktualnie druga miesiączka spóźnia się już 7 dni. Przed zabiegiem okresy regularne 30 dni. Ciąża wykluczona, test negatywny. Czy to jakieś komplikacje? Powinnam iść jak... Witam, jestem po zabiegu łyżeczkowania, początek sierpnia. Pierwsza miesiączka po 44 dniach połowa września. Aktualnie druga miesiączka spóźnia się już 7 dni. Przed zabiegiem okresy regularne 30 dni. Ciąża wykluczona, test negatywny. Czy to jakieś komplikacje? Powinnam iść jak najszybciej do lekarza, czy poczekać jeszcze? (wizyta u lekarza za tydzień) . Proszę o informację, trochę mnie to niepokoi :( Z góry dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Jaka mogła być przyczyna poronienia u 35-latki?

Zwracam się z prośbą o podpowiedź dotyczącą diagnostyki. Mam 34 lata i z niewiadomych przyczyn w 25 tygodniu ciąży straciłam dziecko (wewnątrzmaciczne obumarcie płodu). Ciąża była planowana, cały czas pozostawałam pod opieką lekarza, wszystkie badania prenatalne (PAPPA, badanie DNA płodowego,... Zwracam się z prośbą o podpowiedź dotyczącą diagnostyki. Mam 34 lata i z niewiadomych przyczyn w 25 tygodniu ciąży straciłam dziecko (wewnątrzmaciczne obumarcie płodu). Ciąża była planowana, cały czas pozostawałam pod opieką lekarza, wszystkie badania prenatalne (PAPPA, badanie DNA płodowego,USG na każdej wizycie kontrolnej) wychodziły idealnie. Szukamy z lekarzem prowadzącym przyczyny tej sytuacji. Zespół antyfosfolipidowy pozostaje pod znakiem zapytania (wykryto obecność 2 mutacji genów: MTHFR i PAI-I oraz graniczne wartości antygoagulantu toczniowego), co natomiast budzi moje wątpliwości to wyniki badań pod kątem kalogenozy. Test przesiewowy ANA1 wyszedł bowiem dodatnio (miano 1:320, typ świecenia: homogenny i ziarnisty), natomiast test potwierdzenia (ANA3) wyszedł całkowicie negatywny (dla 15 różnych przeciwciał). Mam w związku z tym pytanie, czy dodatnie miano przeciwciał w teście ANA1 może być spowodowane immunizacją związaną z ciążą czy też z okolicznościami, w jakich ją straciłam? Czy te badanie warto powtarzać lub rozszerzać? I najważniejsze: czy negatywny wynik dotyczący badania potwierdzenia wyklucza choroby tkanki łącznej?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak bezpiecznie uprawiać seks po wyłyżeczkowaniu jamy macicy?

Witam. Mam 50 lat. W 2017r. miałam łyżeczkowanie.Miałam nieregularne m-czki i endometrium 11mm. Ostatnią miesiączkę miałam w 08.2018 -plamienie . Endometrium we wrześniu 3,6mm. Jak mam bezpiecznie uprawiać sex. Jak mam bezpiecznie uprawiać sex
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Co oznacza obecność płynu w okolicy jajnika?

Witam. Mam 27 lat. Na badaniu USG podpochowym lekarz stwierdził w 21 dniu cyklu niewielką ilość płynu wokol jajnika prawego i za macicą. Jajniki położone prawidłowo, drugi typowo . Oba prawidłowej wwielkosci. Crp 5 ale mam podniesione lekko limfocyty i... Witam. Mam 27 lat. Na badaniu USG podpochowym lekarz stwierdził w 21 dniu cyklu niewielką ilość płynu wokol jajnika prawego i za macicą. Jajniki położone prawidłowo, drugi typowo . Oba prawidłowej wwielkosci. Crp 5 ale mam podniesione lekko limfocyty i erytrocyty. Co może oznaczać ten płyn ? Czy powinnam wykonać dodatkowe badania ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak leczyć pierwotny brak miesiączki?

Witam Mam pytanie mam stwierdzony pierwotny brak miesiączki. Zauważyłam ostatnio,że wejście do pochwy (macica) jest rozpulchniona I spuchnięta. Czym jest to spowodowane ?Od 25.10.18 (czwartek)biore leki na tarczycę Czy mogę spodziewać się miesiączki mimo pierwotnego braku? Czy możlowe jest to,że... Witam Mam pytanie mam stwierdzony pierwotny brak miesiączki. Zauważyłam ostatnio,że wejście do pochwy (macica) jest rozpulchniona I spuchnięta. Czym jest to spowodowane ?Od 25.10.18 (czwartek)biore leki na tarczycę Czy mogę spodziewać się miesiączki mimo pierwotnego braku? Czy możlowe jest to,że to wina tabletek na tarczę? W ciąży na pewno nie jestem. Bardzo proszę o szybką odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jarosław Maj
Lek. Jarosław Maj

Czy podane wyniki badań świadczą o wyleczeniu helicobacter pylori?

Miesiac.temu odbylam.kuracje.na.helikobakter antybiotykiem pylera.Po miesiacu zrobilam badanie z kalu czy kuracja powiodla.sie..Wynik.wyszedl.slabo.dodatni czy to oznacza ze mam jeszcze bakterie
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Czy dziecko urodzi się zdrowe, jeśli toksoplazmoza była leczona?

Czy przy zakażeniu toksoplazmoza i jeśli ona była leczona w ciąży to dzieci rodzą się całkowicie zdrowe?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Jak postępować przy dużych krwawieniach w ciąży?

Dzień dobry, bardzo proszę o poradę. Jestem w 10 tc, bardzo dużo krwawię (w 7 tc stwierdzono krwiak który rośnie, aktualnie 5 x 2 cm) Odebrałam wyniki krwi: Leukocyty - 10,36 Erytrocyty - 3,31 Hemoglobina - 9,8 Hematokryt -... Dzień dobry, bardzo proszę o poradę. Jestem w 10 tc, bardzo dużo krwawię (w 7 tc stwierdzono krwiak który rośnie, aktualnie 5 x 2 cm) Odebrałam wyniki krwi: Leukocyty - 10,36 Erytrocyty - 3,31 Hemoglobina - 9,8 Hematokryt - 27,5 Czuję się bardzo słabo, ciągle boli mnie głowa, wciąż krwawię, czy te zaniżone wyniki nie powinny być przesłanką do przetoczenia krwi? Miewam także skurcze, boję się że właśnie złe wyniki i niedobory są ich przyczyną, oraz że i tak już obciążony organizm nie da sobie rady z takim obciążeniem, bardzo proszę o informację czy powinnam naciskać na przetoczenie krwi.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznacza wynik USG macicy 37-latki?

Trzon macicy w przodozgięciu o wym. 52x40mm dość jednorodny. Endometrium gładkie, jednorodne o szerokości 9,7mm. Po stronie prawej w bezpośredniej łączności z prawidłowym jajnikiem twór hypoechogeniczny o wym. 28x23 mm bez patologicznego unaczynienia. Zatoka Douglasa że śladem płynu.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak leczyć zaburzenia miesiączki po poronieniu?

W kwietniu 2017 zaszłam w upragnioną ciążę, niestety miesiąc potem okazało się, że ciąża obumarła. Byłam w szpitalu i podano mi tabletki poronne. To był 9 tc patrząc od miesiączki. Niestety, w strasznych bólach poroniłam i po dwóch tygodniach... W kwietniu 2017 zaszłam w upragnioną ciążę, niestety miesiąc potem okazało się, że ciąża obumarła. Byłam w szpitalu i podano mi tabletki poronne. To był 9 tc patrząc od miesiączki. Niestety, w strasznych bólach poroniłam i po dwóch tygodniach miałam się zgłosić do kontroli. Po 3 tygodniach udało mi się dostać do mojej obecnej pani ginekolog. Okazało się, że macica dość się nie oczyściła (doktor stwierdziła, że łyżeczkowanie było konieczne i nie wie, dlaczego go nie zrobiono) . Po prawie miesiącu wykonała mi to łyżeczkowanie. Przestałam krwawić, okres wrócił. Na kontroli po łyżeczkowaniu nie powiedziałam o tym, że mam jakieś zapalenie (podejrzewałam grzybicę, bo po lekach przeciwgrzybiczych "zaleczałam" problem) . Po kilku miesiącach (ze standardowymi cyklami) normalnie dostałam okres, a potem były krwawienia pomiędzy miesiączkami i to dość intensywne, aż zaczęłam chodzić po ścianach. Poszłam na wizytę, stwierdzono zapalenie śluzówki macicy, doktorka zapisała mi Orgametril, po którym problem minął. Przy następnym okresie sytuacja się powtórzyła, znów krwawienia. Pani doktor tym razem zapisała mi na trzy miesiące Triquilar, tabletki anty, które miały wszystko unormować. Po dwóch miesiącach wróciłam do niej, bo przytyłam 15 kg, a przy mojej nadwadze to dużo. Lekarka zdecydowała się czekać i nic nie robić. Po tych tabletkach, do maja miałam cykle, ale opóźniały się coraz bardziej, aż nagle w jednym miesiącu nie miałam wcale (lekarka zbagatelizowała sprawę, bo podobno owulacja miała wystapić) . Potem (w sierpniu - w następnym miesiącu) okres wrócił, a wraz z nim zapalenie macicy, na które znów lekarka zapisała we wrześniu orgametril , który brałam od 24 września, do 14 października. Po dwóch tygodniach przyszło krwawienie, zapoczątkowane zapaleniem pęcherza, na które brałam furaginę. Aktualnie siedzę z dużym krwawieniem i proszę o pomoc. Co powinnam powiedzieć lekarce, jak się leczyć poza tym progresteronem? Jak postępować w takich stanach, jakie badanie wykonać i o jakie prosić lekarkę? Dodam, że mam niedoczynność tarczycy (leczoną), insulinooporność (nieleczoną - dopiero zaczynam kurację na poważnie) , alergię na pyłki i rośliny iglaste. Wszędzie gdzie czytam pisze, że powinnam być leczona antybiotykami i potem czymś na odbudowanie. Dodatkowo powiem, że podobno jeden z jajników ma przerost zrębu (jeden lekarz się tego doszukał) , a przed poronieniem miałam normalne okresy, w miarę regularne.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Czy można uprawiać seks przy rozwarciu?

Witam jestem w 33tc. ostatnio dowiedziałam się że zagraża mi poród przedwczesny i mam rozwarcie na jeden palec wyniki wszystkie są dobre. Czy w takim przypadku mogę się jeszcze kochać z mężem czy lepiej już się powstrzymać?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy torbiel w piersi może sama pęknąć?

Dzień dobry, Wykryto u mnie przed kilkoma dniami torbiel w lewej piersi. Jestem już umówiona do ginekologa, ale zastanawia mnie, czy taka torbiel może pęknąć sama z siebie, a jeżeli tak to jakie ma to objawy? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Dotyczy: Ginekologia Torbiel

Czy konieczne jest usunięcie macicy u 55-latki?

Mam 55 lat jeszcze miesiączkuję,mam mięsniaka podsluzowkowego 4,5cm umieszczonego w cieśni który tak urósł w trzy miesiące,czy przy jego usunięciu lekarz usunie mi też macicę?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co mogą oznaczać skąpe miesiączki, wypadanie włosów, nadmierne owłosienie oraz łojotok?

Dzień dobry. Mam 31 lat. Od jakiegoś czasu mam bardzo skąpe miesiączki, oprócz tego wypadanie włosów, łojotok, duże owłosienie. Lekarz zlecił badania. DHEA- SO4 wyszło u mnie 446,90. Mam umówiona już wizytę u endokrynolog, ale co to może oznaczać ? Tak podwyższony wynik? Pozdrawiam Zmartwiona
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Czy można starać się o dziecko cierpiąc na opryszczkę?

Dzień dobry. Staramy się z mężem o dziecko. Aktualnie mam owulację, ale oboje z mężem mamy opryszczkę (on na wardze, ja w nosie). Czy w tym cyklu możemy się starać o dziecko, czy lepiej w następnym? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Co oznacza powiększenie piersi u 21-latki?

Witam. Mam 21 lat. Od jakiegos czasu mialam lekko powiekszona lewa piers, ktora bolala od czasu do czasu (prawdopodobnie po wiekszych nerwowych sytuacjach). Od kilka dni czuje bol w tej piersi, lezac na plecach czuje nacisk, tak samo na ktoryms... Witam. Mam 21 lat. Od jakiegos czasu mialam lekko powiekszona lewa piers, ktora bolala od czasu do czasu (prawdopodobnie po wiekszych nerwowych sytuacjach). Od kilka dni czuje bol w tej piersi, lezac na plecach czuje nacisk, tak samo na ktoryms z bokow. Czuje ucisk a nawet rwanie po boku badz z przodu piersi. Mam wrazenie ze przy glebszym oddechu tez uciska mi ona na serce. Wczoraj wieczorem zauwazylam, ze piers jeszcze znacznie sie powiekszyla. Nie wiem co o tym myslec. Myslalam ze to moze byc nerwobol, ale teraz juz sama nie wiem. Prosze o pomoc. Nie wiem czy to moze byc tez kwestia kregoslupa czy serca, a moze nowotwor? Jakie badania zrobic? Dodam ze mialam objawy nerwicy lekowej jakis rok temu.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Co oznaczają brunatne plamienia w 16 tygodniu ciąży?

Witam jestem w 16 tc od 3 tygodni mam plamienia ciemna, brunatna krwia niekiedy brązowe. Przyczyną jest nisko ułożone lozysko, pokrywajace ujście wewnętrzne szyjki macicy. Czy takie plamienia mogą się utrzymywać do momentu "podniesienia" sie lozyska, czy jednak trwają już za długo?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Dotyczy: Ginekologia Macica

Czy podczas stosowania leków SSRI można starać się o ciążę?

Witam, bardzo prosze o poradę. Moj maz od około dwoch miesiecy ma stwierdzona nerwice i pezyjmuje lex z grupy SSRI Nexpram. Bardzo chcemy starac sie o dziecko, ale obawiam sie, zetenlek moze miec negatywny wplyw na płodność mohego meza oraz... Witam, bardzo prosze o poradę. Moj maz od około dwoch miesiecy ma stwierdzona nerwice i pezyjmuje lex z grupy SSRI Nexpram. Bardzo chcemy starac sie o dziecko, ale obawiam sie, zetenlek moze miec negatywny wplyw na płodność mohego meza oraz obawiam sie o zdrowie dziecka. Prosze o informację, czy mozemy starac się o dziecko, czy powinnismy wstrzymac sie do konca terapii? Jesli powinnismy poczekać, to jaki czas po zakonczeniu leczenia mozemy zaczac starac sie o dziecko, aby nic mu nie zagrazalo? Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Kiedy pojawi się miesiączka po operacji endometrium?

Dzień dobry. Jestem 6 tygodni po usunięciu endometroizy z blizny po cc.Mam pytanie kiedy powróci miesiączka. Przed zabiegiem brałam visann.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Patronaty