Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 3 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kortykotropinowy gruczolak przysadki: Pytania do specjalistów

Karmienie piersią a mikrogruczolak przysadki

Witam, Mam 30lat. Jestem 4mce po porodzie fizjologicznym. Karmię piersią. Pół roku przed zajściem w ciążę miałam wysoką prolaktynę. Okazało się, że wywołuje ją mikrogruczolak przysadki (2mm). Przez pół roku brałam Bromergon. Przez całą ciążę aż do teraz lek jest... Witam, Mam 30lat. Jestem 4mce po porodzie fizjologicznym. Karmię piersią. Pół roku przed zajściem w ciążę miałam wysoką prolaktynę. Okazało się, że wywołuje ją mikrogruczolak przysadki (2mm). Przez pół roku brałam Bromergon. Przez całą ciążę aż do teraz lek jest odstawiony. Mialam badane pole widzenia do porodu naturalnego i wyszlo idealnie. Teraz karmię piersią, rezonans mam dopiero w listopadzie i boję się. Czy nie powinnam przerwać karmienia i wrócić do leku? Do jakiego lekarza mam pójść?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Mikrogruczolak przysadki i torbiel w zatoce szczękowej

witam, 2 lata temu wyszło mi w MR mikrogruczolak przysadki i torbiel w zatoce szczękowej. Mam ogromne bóle głowy. Neurolog (prywatna wizyta ) zlecił mi żebym powtórzyła MR a laryngolog dał mi skierowanie na TK zatok. Wiem,... witam, 2 lata temu wyszło mi w MR mikrogruczolak przysadki i torbiel w zatoce szczękowej. Mam ogromne bóle głowy. Neurolog (prywatna wizyta ) zlecił mi żebym powtórzyła MR a laryngolog dał mi skierowanie na TK zatok. Wiem, że nie można się prześwietlać zbyt często. Czy da się połączyć te 2 badania? Czy ew. jeśli zrobię TK zatok będzie widoczna przysadka aby można było ocenić czy gruczolak urósł? Nie mam skierowania na MR przysadki bo to była prywatna wizyta i kto mógłby mi wystawić skierowanie?

Czy wyniki mogą świadczyć o gruczolaku przysadki mózgowej?

Witam, Wykonywałam badania hormonalne. Jedyna nieprawidłowość pojawiła się w zakresie prolaktyny. Na czczo wynosiła 981 mIU/l, a godzinę po obciążeniu MCP 7367 mIU/l. Czy wyniki mogą świadczyć o gruczolaku przysadki mózgowej? Z góry dziękuję, pozdrawiam.
odpowiada 2 ekspertów:
 Aleksander Ropielewski
Aleksander Ropielewski
Dr n. med. Anna Błażucka
Dr n. med. Anna Błażucka

Leczenie hiperprolaktynemii przy gruczolaku przysadki

Od 5 lat leczę się na hiperprolaktynemię, miałam gruczolaka przysadki,ale był malutki i po tabletkach się wchłonął.Mimo,że gruczolaka już nie ma, jak odstawie tabletki prolaktyna znów jest wysoka. Co może być przyczyną ,że prolaktyna jest nadal wysoka mimo,że nie mam już gruczolaka? Proszę o pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Bogdan Ostrowski
Dr n. med. Bogdan Ostrowski
Patronaty