Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 2 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ropień wątroby: Pytania do specjalistów

Co oznacza wynik badania po operacji wątroby?

Witam , Jestem po operacji whipleaa. Mam ropnie na wątrobie i miałem wlasnie TK wielofazowe brzucha. Wyniki są takie ; w sąsiedztwie ŻW okrągławy węzeł chłonny średnicy 15mm uprzednio 8mmprawdopodobnie metastyczny, wątroba z dość licznymi hypodesyjnymi ogniskami . Zagęszczenia w okolicy loży pozazabiegowej .
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jaką dietę stosować po chemioembolizacji guza wątroby?

Witam , jaką dietę stosować po chemioembolizacji guza watroby i powiklaniach czyli drenażu ropnia?. Jak przywrócić dawną radość życia w sobie?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Małgorzata Horbaczewska
Lek. Małgorzata Horbaczewska

Jak długo może utrzymywać się gorączka w tym przypadku?

Witam mam stwierdzony ropien na watrobie 58mm . zostal on wyczyszczony metoda chirurgiczna i zalozony dren. Po operacji jestem 3 tygodnie. Na usg widac ze nadal znajduje sie jakis zbiornik z plynem jednak przez dren nic sie nie wydobywa..(plukany byl... Witam mam stwierdzony ropien na watrobie 58mm . zostal on wyczyszczony metoda chirurgiczna i zalozony dren. Po operacji jestem 3 tygodnie. Na usg widac ze nadal znajduje sie jakis zbiornik z plynem jednak przez dren nic sie nie wydobywa..(plukany byl kilkakrotnie).. Badanie bakteriologiczne nie wykazalo zadnej bakteri. Lekarz odstawil mi antybiotyki dozylne metranidozol i ciprionex. Nadal mam goraczke. Jak dlugo moze utrzymywac sie goraczka? Jak dlugo trwa leczenie ropnia. Stracilam apetyt czy powinnam miec diete i jaka?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Ropień wątroby, osłabienie a sepsa

Witam. Moja babcia trafiła do szpita. Gorączkowała, jest diabetykiem i gwałtownie podniósł się poziom cukru we krwi. Dostała antybiotyki i kroplówki. Prześwietlenia wykazały ropień na wątrobie i zmiany na płucach. Lekarz raczej wykluczyła nowotwór. Reszta narządów bez... Witam. Moja babcia trafiła do szpita. Gorączkowała, jest diabetykiem i gwałtownie podniósł się poziom cukru we krwi. Dostała antybiotyki i kroplówki. Prześwietlenia wykazały ropień na wątrobie i zmiany na płucach. Lekarz raczej wykluczyła nowotwór. Reszta narządów bez zarzutu. Cukier już w normie, jednak znów zagorączkowała. Jest bardzo słaba. Co to może być? Osobiście mam złe przeczucia i myślałem o sepsie. Już drugi trzeci dzień nie śpię i cały czas modlę się żeby było dobrze. Co jej dolega?
odpowiada 2 ekspertów:
 Renata GrzechociĹska
Renata GrzechociĹska
Lek. Ryszard Chalecki
Lek. Ryszard Chalecki
Patronaty